Благоустрій цвинтаря на Знесінні Брав участь

Доданий
15.09.2020
Номер
203
Інші проекти

Основна мета цього проєкту - збереження пам'яток історії та підтримання блогоустрою цвинтаря на Знесінні. Цей цвинтар є історичною пам'яткою XIX століття, тому важливо тримати його територію у відповідних нормах.
На ньому знаходиться могила Січових стрільців, яка є єдиною збереженою у Львові і несе культурну, історичну та виховну спадщину для наших нащадків!

Автор проєкту
Володимир
Володимир Петриця
Бюджет
597 938 грн
Розрахунок бюджету
Район
Личаківський
Адреса
вул. Заклинських, 9, Львів

Опис

Розширений опис проекту

Даний проєкст потрібен для того, щоб зберегти історичну, культурну та виховну спадщину для наших нащадків. Цвинтар розташований на території історичного Кайзервальду при суч. вул. Заклинських. Розміщений у невеликому яру між двома схилами. Цей цвинтар заслуговує на особливу увагу, оскільки тут містяться недосліджені мистецькі пам’ятки ХІХ ст., а також історико-меморіальні поховання з Першої світової війни та Українсько-польської війни 1918–1919 рр., зокрема поховання бійців УГА, в’язнів Талергофу, активістів товариства “Просвіта” та “Союзу Українок”. На цвинтарі збереглися поховання з ІІ пол. ХІХ ст., нагробки яких мають високу мистецьку вартість. Сьогодні Старознесенський цвинтар «повис у повітрі». Його немає у переліку офіційних кладовищ міста, ним не керує міське управління охорони історичного середовища, яке займається Личаківським цвинтарем. Цвинтар на Старому Знесінні навіть не перебуває на балансі ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», яке безпоседеньо займається міськими кладовищами і видає місця для поховання. Територіально Старознесенське кладовище розташоване у парку «Знесіння», але у нього немає визначених меж. Лише з однієї сторони кладовище загороджене парканом. Єдина офіційна установа, яка керує цим кладовищем це Регіональний ландшафтний парк «Знесіння». Цвинтар займає трохи більше гектара території цього парку. Не зважаючи на цілковиту заборону хоронити людей на Старознесенському цвинтарі працівники парку щомісяця знаходять свіжі могили. Старознесенський цвинтар один із найстаріших і водночас маловідомих у Львові. Найдавніша вціліла могила тут датована ще 1867 роком. А серед відомих поховань - могили в’язнів табору Талергоф, членів товариства «Просвіта» та «Союзу Українок». На Старознесенському цвинтарі є й братська могила Січових Стрільців. У ній поховані приблизно 30 полеглих вояків Української Галицької Армії.
Тому ми вважаємо, що цвинтар на Знесінні вартий оремої уваги та повинен бути належно відреставрований.

Команда проекту

1. Петриця Володимир Теодорович
2. Мужик Дар'я Миронівна
3. Собків Ірина Миронівна
4. Дубук Ігор Васильович
5. Вертипорох Стефанія Йосифівна
6. Діжак Михайло Прокопович
7. Кір'яновська Олена Григорівна
8. Сокалюк Надія Орестівна
9. Тарас Ельвіра Юріївна
10. Качмарик Галина Василівна
11. Пляцушок Любомира Василівна
12. Тучапець Марта Зіновіївна
13. Дубук Олександра Іванівна
14. Гірняк Ольга Михайлівна
15. Петрусяк Іванна Омелянівна
16. Грабовська Зоя Олександрівна
17. Мазурек Орест Феліксович
18. Мазурек Світлана Дмитрівна
19. Кошеленко Марія Теодорівна
20. Кріль Іван Михайлович
21. Янчишин Ірина Євгенівна
22. Янчишин Юрій Миколайович
23. Янчишин Орест Миколайович
24. Гронь Оксана Мирославівна
25. Цебрик Ольга Іванівна
26. Флісарська Надія Іванівна
27. Старицька Мар'яна Степанівна
28. Гронь Юрій Йосипович
29. Децик Марія Миколаївна
30. Вертипорох Олеся Василівна
31. Вертипорох Степан Григорович
32. Яричевський Ігор Євстахович
33. Вічковський Іван Францович
34. Кріль Ярослав Іванович
35. Кріль Галина Василівна

Фотографії