• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Правила участі

Правила участі: 

Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова. Всі проекти поділяються на два види: малі проекти та великі проекти та дві категорії: «Освітні та медичні проекти» та «Інші проекти».

Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Львова (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі), що підтверджується паспортом або карткою львів’янина.
Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.
Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Види проектів:

Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до  600 000 грн. На такі проекти виділяється орієнтовно 60 % загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10 % загального обсягу громадського бюджету на кожен район).

Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 000 до 3 000 000 грн. На такі проекти виділяється орієнтовно 40 % загального обсягу громадського бюджету.

Категорії проектів:

«Освітні та медичні проекти» - це проекти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів (крім закладів позашкільної освіти), та проекти реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.

«Інші проекти» – це проекти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів та закладів охорони здоров’я. Такі проекти не можуть становити менше 40 % від загальної кількості проектів-переможців у поточному році. 

Як подати проект:

Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на веб-сайті http://gb.city-adm.lviv.ua (https://lviv.pb.org.ua) або в електронному вигляді  (у форматах Word та Excel) через Центри надання адміністративних послуг. 

Скільки проектів може подати один автор:

Кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік.

Коли можна подати проект:

Проекти до громадського бюджету м. Львова можна подавати щорічно з 15 серпня по 15 вересня.

Скільки підписів потрібно зібрати для того щоб проект прийняли на розгляд:

У разі подання малого проекту – необхідно подати перелік з 15 таких осіб з їх підписами.

У разі подання великого проекту – необхідно подати перелік з 50 таких осіб з їх підписами.

Вимоги до проекту:

За рахунок коштів громадського бюджету м. Львова фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.
Проекти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо). У разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Львова (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі) та не перебувати у користуванні (оренді) фізичної та/або юридичної особи, засновником якої не є Львівська міська рада. 
Проекти, які стосуються приміщень комунальних установ, не можуть передбачати проведення поточних чи капітальних ремонтних робіт, за винятком проектів, які включають у собі закупівлю обладнання. Такі проекти можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 50 % кошторису проекту.
Розміщення, реконструкція чи ремонт дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території м. Львова у рамках проекту можливі лише за адресами, передбаченими схемою розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків.
Термін перевірки проекту:

Профільний виконавчий орган протягом 21 календарного дня з дня отримання проекту здійснює його аналіз, у тому числі уточнень до кошторису. Якщо протягом 21 календарного дня з дня отримання проекту, від профільного виконавчого органу зауважень не подано вважається, що профільний виконавчий орган не має таких зауважень до проекту і такий проект допускається до голосування.

Термін голосування: 

Голосування триває протягом 15 календарних днів з дня початку голосування, як правило з 1 по 15 листопада поточного року.

Хто може голосувати за проект: 

Кожен львів’янин, якому виповнилось 16 років може віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект у кожному році, якщо він відповідає наступним критеріям: 
Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі), що підтверджується паспортом або карткою львів’янина.
Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.
Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Обов’язковою умовою для голосування є ідентифікація особи щодо наведених критеріїв.

Скільки проектів може підтримати одна особа: 

Один голос за малий проект та один голос за великий проект у кожному році.

Як можна проголосувати:

Голосування та ідентифікація особи може бути проведена у Центрах надання адміністративних послуг м. Львова та/або за допомогою електронної ідентифікації через систему BankID або ЕЦП (для осіб, які зареєстровані у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі).

Яким чином визначають переможців:

Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів режимі реального часу через е-сервіс “Громадський бюджет м. Львова“ або інший спеціалізований сервіс.
Постійна комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійна комісія фінансів та планування бюджету на своєму спільному засіданні відповідно до результатів голосування та з врахуванням квот затверджують рейтинг проектів та визначають перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Львова.
У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший обсяг фінансування. 
Кількість проектів у категорії “Інші проекти“ не може становити менше 40% від загальної кількості рекомендованих до реалізації проектів. Дане співвідношення встановлюється для малих проектів по кожному районі та великих проектів.
Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів до повного вичерпання обсягу коштів, передбаченого на громадський бюджет м. Львова. Обсяг коштів на фінансування проектів громадського бюджету збільшується на обсяг необхідний для фінансування у повному розмірі проектів, які згідно рейтингу отримали часткове фінансування. 
Як відбуватиметься реалізація проектів:

Реалізація проектів покладається на розпорядників коштів визначених ухвалою Львівської міської ради, якою затверджено перелік проектів-переможців громадського бюджету м. Львова на відповідний рік.