Реабілітація – шанс на повноцінне життя Реалізований

Доданий
13.09.2021
Номер
121
Освітні та медичні проекти

Інсульт, інфаркт, черепно-мозкова травма, травма спинного мозку тощо – це не вирок, адже людина після хвороби може повернутися до повноцінного життя завдяки своєчасній і якісній фізичній реабілітації. Кожен голос – шанс на щасливе життя!

Автор проєкту
Олена
Олена Скречко
Бюджет
598 500 грн
Розрахунок бюджету
Район
Шевченківський
Адреса
вул. Івана Миколайчука, 9, Львів

Опис

Розширений опис проекту

Щороку в КНП КЛШМД м.Львова близько 7 тисяч пацієнтів проходять реабілітаційне лікування в результаті нейрохірургічних і неврологічних патологій (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку тощо), патологій опорно-рухового апарату, кардіологічних захворювань.
Перш за все реабілітації потребують особи, які перенесли мозковий інсульт, оскільки він є однією з найчастіших причин інвалідності та смертності населення. В Україні кожного року трапляється від 120 до 140 тисяч інсультів, з яких понад третина - в осіб працездатного віку. Лише близько 10% осіб, які пережили інсульт, повною мірою повертаються до повсякденного життя, яке було до хвороби, а решта фактично одразу після інсульту потребує комплексної реабілітації.
Також особливо важким завданням є реабілітація хворих із спинномозковою травмою, оскільки пошкодження хребта і ураження спинного мозку часто супроводжується стійкими розладами рухової функції. І якщо сучасні методики оперативного втручання та технології фіксації хребта дозволяють ліквідувати стиснення спинного мозку, зменшити травматичність хірургічних втручань та швидше вертикалізувати пацієнта, то виключно фізична реабілітація зможе повернути пацієнта до активного життя.
Варто згадати, що у зв’язку з подіями на Сході багато молодих людей повертаються з зони АТО з важкими травмами, а тому потребують якісного лікування, в тому числі фізичної реабілітації. На сьогодні багато таких пацієнтів скеровуються на реабілітаційне лікування за кордон.
Вже другий рік у зв'язку з пандемією COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, існує потреба у постковідній реабілітації для людей, які перехворіли цим захворюванням.
Підсумовуючи все вищесказане, сучасне обладнання відділення фізичної реабілітації є вкрай необхідним, оскільки допоможе скоротити терміни перебування пацієнтів на лікуванні, дасть змогу людям пройти відновлювальний період в межах країни та якомога швидше повернутися до повноцінного життя.

Фотографії