Облаштування театральної майстерні в Палаці Хоткевича На реалізації

Доданий
13.09.2021
Номер
115
Інші проекти

Облаштування сучасної технічно обладнаної театральної майстерні у Міському Палаці культури імені Гната Хоткевича для занять акторською майстерністю, де мешканці Львова будь-якого віку зможуть опанувати основи театральної справи.

Автор проєкту
Бюджет
599 999 грн
Розрахунок бюджету
Район
Шевченківський
Адреса
вул. Кушевича, 1, Львів

Опис

Розширений опис проекту

Вже понад 30 років у Палаці культури ім. Гната Хоткевича функціонує театр «Під мостом», який творить культурний осередок Шевченківського району міста Львова. На уроках учні опановують акторську майстерність, сценічну мову, культуру поведінки на сцені, працюють над звільненням від фізичних та психологічних бар'єрів, розвивають голос і пластику тіла. Театральна студія виховала велику кількість молодих людей, які стали професійними акторами та режисерами.
Зараз ми маємо на меті продовжувати навчати акторській майстерності дітей та дорослих, а новий функціональний простір нам допоможе у цьому. Наш проект полягає у створенні театральної майстерні, за взірцем театральних навчальних закладів, а саме – «чорного кабінету» (black box theater). Така майстерня у вигляді театральної сцени дозволяє повністю зануритись у театральну дію, а акторам відчувати себе на сцені. Концепт “чорного кабінету” відносно нова інновація у театрі, разом з тим є популярною у країнах Європи. Це простий простір для виступів, який має різні розміри і зазвичай являє собою кімнату з чорними стінами та плоскою підлогою. Простота простору використовується для створення гнучкої сцени та взаємодії з аудиторією. Чорний фон спонукає глядачів зосередитися в першу чергу на акторах, фокусуючись більше на людях та емоціях і менше на технічних елементах. Окрім того, в оновленому просторі передбачено спеціальне килимове покриття та встановлення хореографічних станків та дзеркал, які необхідні для заняття сценічним рухом та пластикою актора, екран для перегляду та аналізу вистав, фільмів.
У цьому просторі можна буде проводити камерні покази, відкриті заняття і театральні майстер-класи для мешканців Львова. Нове оснащення для роботи сприятиме розвитку театральної справи у Львові.

Команда проекту

Марта Горохов'янко - авторка проєкту
Олександра Онишкевич - керівниця Палацу Гната Хоткевича
Тетяна Продан, Юлія Рудюк, Мар'яна Пелешко, Раман Бессараб, Марта Саламін, Северин Стецюк, Анастасія Гуменецька, Леся Берездецька, Богдана Брилинська, Павло Коряга, Анна Хрякова, Мар'яна Загоруйко

Фотографії